Nieprawidłowe łączenie rur kanalizacyjnych

NIEPRAWIDŁOWE ŁĄCZENIE RUR PRZYCZYNĄ WIELU PROBLEMÓW

Wielokrotnie podczas naszych „interwencji kanalizacyjnych” zauważamy jeden, powtarzający się problem, a właściwie źródło wielu kolejnych. Jest to nieprawidłowe łączenie rur, do którego dochodzi niekiedy w trakcie montażu kanalizacji. Brak dokładności w tym aspekcie skutkuje nieszczelnością, a także nieprawidłową przepustowością. Na samym więc początku rury nie mają możliwości pełnego spełniania swojej funkcji.

Gdy po wezwaniu przez klientów odkrywamy kolejne takie fuszerki, zadajemy sobie te same pytania. Czy prawidłowe połączenie elementów, wepchnięcie w kielich naprawdę jest aż tak problematyczne? Dlaczego osoby za to odpowiedzialne nie sprawdziły, czy w środku znajduje się uszczelka lub czy docięcie rury na wymiar zostało zrobione jak należy, a ranty były gratowane?

Każde z wymienionych wyżej niedociągnięć z pewnością, prędzej czy później, zacznie utrudniać życie mieszkańców lub gości danego budynku. Nieprawidłowe łączenie rur prowadzi nie tylko do ich przeciekania. Z miejsca jakiejkolwiek nieszczelności mogą przedostawać się również nieprzyjemne zapachy, typowe dla kanalizacji. Prócz tego, może dojść jeszcze do znacznie gorszej awarii – całkowitego rozłączenia rur.

ZATORY SPOWODOWANE NIEPRAWIDŁOWYM ŁĄCZENIEM RUR

Kolejnym problemem do którego jesteśmy wzywani, są zatory. Coraz częściej przyjeżdżamy do nowo oddanych obiektów, gdzie niedługo po rozpoczęciu użytkowania odpływ kuchenny lub łazienkowy zostaje zapchany. Odkręcamy syfon, wpuszczamy do środka kamerę i widzimy nieogratowane rury. To poważna konsekwencja niedbalstwa w trakcie montażu. Niejednokrotnie zastajemy wewnątrz niewygładzone ranty, mnóstwo ostrych, mniejszych i większych „zadziorów”. To o nie zaczepiają się m.in. włosy czy resztki jedzenia. Bardzo szybko zamiast spłynąć, zatrzymują się w rurach, powodując zatory.

Takie problemy zdarzają się nie tylko w rurach odpływowych, ale bardzo często również w całych pionach kanalizacyjnych. Czy koniecznie jest wówczas kucie nowych ściany i całkowita wymiana pionu? Otóż nie. Stosowana przez Pipe Service metoda natryskowego uszczelniania oraz renowacji pionów kanalizacyjnych w zupełności rozwiązuje ten problem.

Zalecamy, aby przed kupnem nieruchomości zamówić usługę monitoringu i dowiedzieć się, jak rury wyglądają od środka i czy są gotowe spełniać swoją funkcję. Taką usługę w Pipe Service również świadczymy.

Zobacz także: Kanalizacja warszawska i jej problemy