Mężczyzna sprawdza stan rury, renowacja rur - etapy

RENOWACJA RUR KANALIZACYJNYCH – ETAPY

Często podkreślamy, że nasza metoda naprawy rur kanalizacyjnych jest nie tylko skuteczna, ale również szybka i wygodna. Składa się jednak z kilku konkretnych etapów, o których również warto wspomnieć. Poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak nadajemy rurom drugie życie.

MONITORING

Przed rozpoczęciem procesu naprawy rur konieczna jest dokładna ocena ich stanu. W tym celu do rurociągu wprowadza się specjalną kamerę inspekcyjną. Zarejestrowany nią obraz pozwala ustalić zakres pracy do wykonania.

OCZYSZCZANIE

Gdy już wiemy, w jakim stanie są rury, zostają poddane mechanicznemu oczyszczaniu z użyciem dedykowanych przez producenta szczotek i łańcuchów oraz płukaniu wodą. W ten sposób z wnętrza rur kanalizacyjnych usuwane są wszelkie zatory, kamień i zanieczyszczenia.

OSUSZANIE

Po oczyszczeniu i przed przystąpieniem do renowacji, rury powinny być całkowicie suche wewnątrz. Ich suszenie odbywa się z użyciem specjalnie do tego przeznaczonej nagrzewnicy. Dzięki temu płynny polimer skutecznie przyklei się do ścian starej rury, zamieniając się w nową.

PONOWNY MONITORING

Aby się upewnić, że rurociąg jest całkowicie osuszony i nie posiada żadnych dziur, warto ponownie wprowadzić do niego specjalną kamerę inspekcyjną. Ewentualne otwory powinny zostać usunięte przed przystąpieniem do dalszych prac naprawczych.

RENOWACJA RUR POLIMEREM ELASTOFLAKE

Jeśli mamy już pewność, że rury są gotowe na drugie życie, poddawane zostają procesowi wewnętrznego natryskiwania materiałem ElastoFlake. Nowa powłoka rury powinna osiągnąć grubość co najmniej 3 mm. Nakładana jest specjalnymi przewodami zakończonymi dyszą natryskową. Proces ten może odbywać się z przyłącza toaletowego na ostatnim piętrze budynku, z jego strychu lub dachu.

MONITORING POWYKONAWCZY I OCENA EFEKTU

Na zakończenie wszystkich powyższy etapów cały rurociąg jest ponownie monitorowany w celu kontroli wprowadzonych zmian i upewnienia się, że renowacja się udała.

RENOWACJA RUR KANALIZACYJNYCH – W JAKICH BUDYNKACH TO ROBIMY?

  • Wielorodzinne budynki wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych
  • Kamienice
  • Obiekty komercyjne – handlowe, gastronomiczne, usługowe, etc.
  • Obiekty sportowe i rekreacyjne
  • Fabryki, hale i różnego typu zakłady pracy
  • Zabytki
  • Wszystkie inne obiekty wyposażone w rury, które wymagają renowacji

Zobacz także: Wszystko, co warto wiedzieć o rurach